top of page
Noga_logo2.png

שערי התבונה

תוכנית שנתית ללימודי התמקדות וקונסטלציות

570569b87b051f1b179612ee1fa268ce.webp

בהנחיית נגה מיבר ומורים אורחים

נובמבר 2022  
מסלול בוקר ימי ראשון 10:00 - 15:30 בפרדס חנה אחת לשבועיים
מסלול ערב ימי שני 16:00 - 21:30 בתל אביב אחת לשבועיים
בהיקף של 175 ש"ל

Anchor 1

לשאלות נוספות השאירו פרטים כאן:

שערי התבונה היא תוכנית שנתית המשלבת הכשרה בשתי שיטות טיפול: התמקדות (Focusing) וקונסטלציה משפחתית. 
התוכנית מיועדת למי שרוצים חיבור עמוק עם עצמם, לאילו שמסע ההתפתחות שלהם מבקש מגע קרוב וישיר עם כל החלקים הפנימיים שלהם. שסקרנים לגלות ומוכנים לפגוש את כל המקומות שמעכבים אותם מלהיות בשיא הפוטנציאל שלהם. שמחפשים את האומץ לשחרר ולחווט מחדש את התודעה לתנועה קדימה. שרוצים ללמוד להיות מובילי דרך  מלווי תהליכים, קודם כל עבור עצמם ואחר כך אולי גם אחרים. שמבקשים לרכוש כלים מקצועיים בעזרתם ניתן ליצור חיבור עמוק לבהירות וידיעה פנימית מה באמת קורה לנו. התוכנית היא מסע חניכה עמוק שבו אנו עוברים דרך התנסויות רבות בתהליכי התפתחות ולומדים עליהם ואותם. היא לוקחת אותנו אל  עצמינו ואל העולם דרך חקירה ודיאלוג חדש ובריא עם החלקים בנו שזקוקים להקשבה, טיפול וליווי.   

 

הלימודים הם מסע ייחודי ופורץ דרך, שמטרתו להכשיר את עצמינו להיות בני אדם בריאים יותר, מחוברים יותר, בעלי מסוגלות להיות בריות מעוררות השראה ולהוביל את עצמינו ואחרים לגדול, להתפתח ולחיות חיים מלאים, מאוזנים ובריאים.

שערי התבונה היא תוכנית שמקנה ידע מקצועי ומכשירה בשתי שיטות טיפול עוצמתיות ויעילות, ומלמדת כיצד ניתן לעשות בהן שימוש ביחד ובנפרד. החיבור בין התמקדות וקונסטלציות הוא טבעי וזורם כיוון שהן מבוססות על אותו היגיון ומבנה פנימיים. השילוב בניהן מאפשר מניפה רחבה של אפשרויות לעבודה עם בני אדם בהתאם לאופיים ולנטיות ליבם.

בוגרי התוכנית זכאים לתעודה של לימודי בסיס בהתמקדות מוכרת על ידי המכון הבינלאומי להתמקדות בניו יורק,
תעודת סיום של שתי מודולות בקונסטלציה משפחתית מטעם ביה"ס הישראלי לקונסטלציה מערכתית מיסודו של ישי גסטר (מודולת בסיס ומודולה בנושא יחסים ואינטימיות).

שערי התבונה מציעה חניכה אישית עם הכשרה מקצועית בכלים שמחברים בין הגוף, הנפש והתודעה. בין האדם לעצמו, ובין הבפנים לבחוץ. הנושאים בהם נעסוק:

 

 • מדוע הגוף שלנו הוא המצפן הכי מדויק לנו? כיצד ניתן להיות מחוברים אליו ולהפוך אותו למשאב מבלי להיתקע על דפוסי העבר?

 •  איך נדע שמה שאנחנו רוצים נכון לנו?
  איך מבדילים בין אתגר נפשי או רוחני שמצריך התמודדות ונחישות לבין חוסר דיוק וצורך לשים גבולות?

 • מה ההבדל בין הרגל בריא לבין תלות והתמכרות?

 • היכן אנו הולכים לאיבוד בתוך קשר והיכן אנו נמנעים והודפים מתוך הפחד מאינטימיות?

 • איך ניתן להתמודד עם הצפות וניתוקים?

 • המונח טראומה - מהו בדיוק אומר, כיצד ניתן לזהות טראומה ואיך מתמודדים איתה? 

שערי התבונה מבוססת על התפיסה שדרך התבוננות בתחושות הגוף שלנו ויצירת דיאלוג בריא איתן ניתן להבין לעומק ובאופן ישיר את מפת החיים הרגשית שלנו. מפה זו היא שילוב של האתגרים, הפתולוגיות והמשאבים שלנו. כל אלו נרשמו בזיכרונות הגוף דרך נסיבות חיינו, האופן שבו גדלנו והתחנכנו, האירועים המכוננים בחיינו והחיבור לשייכות ולזהות (המבוססים על העברה בינדורית, זהות או חוסר זהות  מגדרית וחיבור למעגלי שייכות חברתיים ותרבותיים). חקירה עמוקה זו מאפשרת להבין את נושאי הליבה שאנו מבקשים לברר ומשם מאפשרת להוביל התערבות מקצועית במרחב בטוח, מכיל ומרפא.

 

למי מיועדת התוכנית?

 לאנשי מקצועות הקשת הטיפולית ולאלו המעוניינים לצלול לתוך מסע התפתחות עמוק במרחב חוויתי ודידקטי עשיר, למטיבי לכת המחפשים את קפיצת הדרך הבאה שלהם.

הקבלה מותנית בראיון אישי

מנחים אורחים

WhatsApp Image 2022-07-05 at 9.17.11 AM.jpeg

 ישי גסטר

מייסד בית הספר לקונסטלציות בישראל


יליד 1958. מנחה ומורה בינלאומי בכיר בגישת
הקונסטלציה המערכתית- המשפחתית והארגונית. ב2006 ייסד את בית הספר ללימודי הקונסטלציה המערכתית בישראל, היום 'דרך הקונסטלציה'. בן להורים מייסדי קיבוץ עמיעד שבגליל, נשוי פלוס שלושה בנים. גר 17 שנים בלונדון, שנה בטוקיו ושלוש שנים בקליפורניה. עם עבר בחקלאות, תיאטרון, ופסיכותרפיה גופנית אינטגרטיבית, מלמד ומנחה קונסטלציה בארץ ובעולם מאז 1996.

unnamed2.jpg

אן וויזר קורנל

המורה הבכירה בעולם להתמקדות

Ann Weiser Cornell is an internationally known author and psychology educator who has been working with the Focusing process since she learned it in 1972 from its originator, Eugene Gendlin. As the CEO of Focusing Resources, she has taught in twenty countries around the world for more than thirty-five years, as well as online. She is the co-creator (with Barbara McGavin) of Inner Relationship Focusing and Untangling®. Her books include: The Radical Acceptance of Everything and Focusing in Clinical Practice: The Essence of Change. Ann was a Woodrow Wilson scholar at the University of Chicago, where she received her PhD in Linguistics in 1975. She is well known for her ability to articulate the language that facilitates inner process, teaching the art of enabling clients to deepen process through subtle empathic prompts and unintrusive invitations. Peter Levine called the methods in her latest book “magic made simple, pure and simple.”

NirEsterman_HighRes.jpg

ניר אסתרמן (M.Sc)

מורה לקונסטלציות

מורה לקונסטלציה משפחתית ומערכתית בבית הספר דרך הקונסטלציה.

מפתח גישות "קונסטלציית הצללים" ו"הגוף מדבר".

מורה באוניברסיטה הוירטואלית לטראומה מערכתית. 

מורה לעבודת צל ממוקדת גוף בתכנית הכשרת מאמני אמבודימנט.

מדריך בשיטת גרינברג.

ניר מלמד מנחה ומטפל בארץ ובעולם. בעבודתו הוא מתמקד באיחוי נתקים - פנימיים, משפחתיים ובין דוריים כאחד, בשילוב התבוננות ועבודה תוך ובין אישית במרחבים טיפוליים והדרכתיים.

תנאי קבלה:

הקבלה מותנית בהתאמה ובראיון אישי

מחיר:

הרשמה מוקדמת 15,200

הרשמה מאוחרת 15,950

ניתן לפרוס לתשלומים.

התשלום כולל את כל מפגשים השבועיים כולל האירוח של הסופש

מנחה:

את התוכנית מנחה נגה מיבר בשיתוף מנחים אורחים

מבנה הלימודים:
18 מפגשים של 5.5 שעות 
+  סופש ללא לינה (אפשרות ללינה לשומרי שבת)
מפגשים שבועיים אפשריים בפרדס חנה או בתל אביב (שתי קבוצות שונות)
פרדס חנה: בימי ראשון 10:00-15:30 פעם בשבועיים החל מה6.11
תל אביב בימי שני 16:00-21:30 פעם בשבועיים החל מה7.11


סה"כ 175 שעות אקדמיות

לשאלות נוספות השאירו פרטים כאן:

סיליבוס התוכנית

לימוד Family Constallation : 

כלי תרפויטי עוצמתי לזיהוי, שינוי וריפוי תקיעויות, לעבודה עם העברה בין דורית דרך שימוש בטכניקות גשטאלט:עבודה עם ייצוגים ושדה:

 • מבוא לקונסטלציות
  המושגים "ייצוג" ו"שדה" והדרכים עבוד איתם

 • עבודת חקירת המקור לנושא
  משאבים בתהליכים מאתגרים

 • מפת המשפחה והקשר לפתולוגיות בנפש האדם

 • תרגול ליווי תהליכים בקונסטלציות

 • הפיכת המחסום למשאב

 • זכרי ונקבי בקונסטלציות

 • משפטי הכרה כטכניה לאימבודימנט של ריפוי

 • יצירת חוויה טקסית שלמה

 • משולש הדרמה

 • הפצע המי-ני שלי

 • פירוק ההשלכות מהיחסים עם ההורים לבני הזוג

לימוד FOCUSING - כלי בסיסי ורב עוצמה מעולם הפסיכותרפיה הגופנית. הקשבה לתחושות הגוף ודיאלוג איתן:

 • מבוא להתמקדות

 • תחושה מורגשת "felt sense"

 • הקשבה רדיקלית

 • מחסומי הקשבה

 • שפה של נוכחות

 • שיקוף והדהוד

 • הקשה לתחושות הגוף

 • ניהול דיאלוג עם הגוף 

 • תרגול הובלת הקשבה אקטיבית של הגוף 

 • הזמנות ככלי עבודה וטכניקה לעבודה פנימית

 • זכרי ונקבי בעבודת התמקדות

 • כלים לעבודת גוף עם הצפה רגשית

WhatsApp Image 2021-04-07 at 23.24.07 (1).jpeg

נגה מיבר .M.A

מטפלת סומטית עם ניסיון קליני של מעל 20 שנה עם יחידים וזוגות.
מתמחה בנושאים של יחסים, מיניות ואינטימיות.
מטפלת מוסמכת ומורה בכירה להתמקדות (Focusing Coordinator) מוסמכת להסמיך מטפלים ומורים להתמקדות (ההסמכה הבכירה בעולם), מטעם ארגון ההתמקדות העולמי בניו יורק.
מטפלת ומורה לקונסטלציה משפחתית. חלק מהצוות המייסד וחברת מועצת ביה"ס ב"דרך הקונסטלציה" - ביה"ס הישראלי לקונסטלציות שייסד ישי גסטר.

מנחה בינלאומית לסדנאות, קורסים וטקסים לאינטימיות מודעת.

נבחרה להיות אחת מ-1000 המנחים הבולטים בתחום בכנס הבינלאומי הגדול ביותר בעולם, שבו השתתפו מעל חצי מיליון איש The Embodiment Conference.

מייסדת "התמקדות פנימה" - מראשוני בתי הספר ללימוד התמקדות בישראל.

מייסדת "אישתר - מרכז סדנאות ובית ספר להכשרה לליווי תהליכים בשדה המיניות ומייסדת התוכנית למיניות בגישה סומטית.

- M.A. תואר שני בסוציולוגיה אירגונית מאוניברסיטת תל אביב.

-B.A. תואר ראשון בסוציולוגיה וחינוך מאוניברסיטת תל אביב.

- הנחיית קבוצות רב תחומיות במכון גישות בשילוב אוניברסיטת בר-אילן.

  מנחה קבוצות תהליכיות לריפוי המיניות.
- יועצת ארגונית

 

מהי התמקדות
(Focusing) 

התמקדות היא שיטה טיפולית שמשתייכת לעולם הפסיכותרפיה הגופנית.
היא כוללת טכניקה עמוקה לחיבור עם עצמנו, להקשבה פנימה והפניית תשומת הלב אל הגוף ואל החוויה הפנימית שלנו. התהליך מאפשר שינוי הדיאלוג הפנימי ויצירת יחסים חדשים ובריאים עם חלקים פנימיים בתוכנו, גם כאשר הם מחזיקים פחדים, כאבים ומקומות טראומטיים.

 

התמקדות נוצרה ופותחה על ידי פרופ' יוג'ין ג'נדלין, יהודי אמריקאי שערך מחקר באוניברסיטת שיקגו  בשנות ה60, שבדק מה הופך טיפול פסיכותרפי ליעיל. הוא גילה שמטופלים שמסכימים להיות בקשר עם עולם החוויה הפנימי שלהם ונמצאים בקשר עם תחושות הגוף שלהם תוך כדי המפגש הטיפולי, חווים פריצות דרך משמעותיות, מפיקים ערך מהתהליך ומתקדמים. לעומתם, מטופלים שאינם יודעים לעשות זאת, יכולים להמשיך להגיע לטיפול במשך שנים ללא התקדמות משמעותית. ג'דלין תהה אם ניתן ללמד את אותם מטופלים את הקשר עם מה שהגוף שלהם חווה וזוכר, הוא פיתח שיטה בת שישה שלבים. התהליך של המטופלים שלו שלמדו אותה השתנה לגמרי והפך יעיל. הוא קרא לשיטה הזאת התמקדות (Focusing).

הגוף שלנו אוגר ושומר כל תחושה, רגש וחוויה בעלת משמעות. לא תמיד אנחנו מודעים לזה, לרוב לא. אם היינו מודעים לכל פיסת מידע שהגוף זוכר היינו מוצפים תמידית, גם באינפורמציה וגם בחוויה חושית שלא היתה לנו דרך לווסת. בסופו של דבר, לו היינו מודעים לכל מה שחי בנו לא היינו יכולים לתפקד באופן יעיל. לכן, לרוב איננו נמצאים בקשר עם רוב המקומות המופעלים בתוכינו, אבל כאשר משהו מכאיב לנו או מפחיד אותנו, או כאשר אנחנו מזהים דפוס התנהגות שהיינו רוצים לשנות, או כאשר אנו מגיבים באופן לא פרופורציונלי לאירועים או מצבים, אפשר לפנות אל הגוף, להתבונן בחוויה הסומטית שלנו ולהבין טוב יותר מה שוכן בלא מודע ובעיקר למה בעצם אנחנו זקוקים באמת. 

ההקשבה מופנית לחוויה הפנימית של הגוף שלנו. תחושות, דימויים ורגשות שנוכל לזהות, יוכלו לספר 

לנו משהו, שהוא מעבר למילים, ומעבר למה שניתן היה להבין בעזרת ההיגיון בלבד, לגבי הנושא ולגבי עצמנו. כיוון שבניגוד לחלק הקוגניטיבי שלנו, שאימץ מנגנוני הגנה, השלכה, העברה והדחקה, הגוף שלנו אינו יודע לבלף, לסלף או לבלבל. דרך תחושות הגוף נוצר קשר ישיר עם הלא מודע, ובו זמנית התגובות האוטומטיות שלנו מקבלות הזדמנות לעשות שינוי.

התמקדות מלמדת אותנו את החוויה של איך זה להיות במרכז היציב שלנו, לדעת לזהות מתי אנחנו לא בהסכמה מלאה למה שקורה, לזהות בדיוק היכן עוברים הגבולות שלנו ומתי הם נחצים.

התהליך מאפשר לנו לקחת 100% אחריות על החוויה שלנו, לפתח את ההורה או המטפל הפנימי ולגדל את עצמנו כישות אוטונומית ובעלת ריבונות עצמאית. החוויה שנוצרת היא של קשר וחיבור עמוק עם עצמינו, קבלה, אהבה עצמית ומודעות עמוקה. התמקדות מאפשרת לבטא באופן מלא את העוצמה, היצירתיות ויכולת ההנעה של הרצונות שלנו בעולם. 

WhatsApp Image 2022-06-21 at 7.04.21 PM.jpeg

ד"ר מוטי פופל

בוגר התוכנית

נגה רגישה, חכמה, עמוקה ומלאת ניסיון. ההכשרה בהובלתה משלבת ידע פרקטי עם חוויה ותהליך אישי משמעותי. זכיתי ללמוד ממנה ❤️

WhatsApp Image 2022-06-21 at 6.25.30 PM.jpeg

מיכל מלמד

פסיכולוגית קלינית

נגה היא מטפלת בעלת עומק ורגישות יוצאי דופן, ואיכויות אלו בולטות ומלוות אותה גם כאשר היא בעמדת המורה או המנחה. אצל נגה למדתי בין השאר התמקדות וקונסטלציה, והשיעורים תמיד היו חיים, נוגעים, מלמדים ועמוקים. כל שיעור איתה התברר איכשהו כמרגש באופן בלתי רגיל.

 

נגה היא מהאנשים בחיי שאני מרגישה שפתחו לי שערים לעולמות חדשים, כאלו שבזכותם צמחתי והתרחבתי הן אישית והן מקצועית.

לא יכולתי לבקש לי מורה טובה יותר. אני ממשיכה ללמוד ממנה עוד ועוד והערכתי הרבה נתונה לה. אני יודעת כי מי שילמד אצלה, יזכה במתנה נדירה.

Screen Shot 2022-06-21 at 19.50.02.png

ד"ר עליזה ויג 

פסיכולוגית קלינית, מנהלת מכון "סימני קשר"

יצאתי למסע חדש והנוכחות האוהבת, העיניים הטובות, הרגישות, ההקשבה והמקצועיות של נגה אפשרו ליצור מרחב למידה מיוחד ולקבל את כל הידע ובמקביל לעשות תהליכים אישיים של צמיחה והתפתחות. היכולת להקשיב לגוף המדבר ולהיות בנוכחות רכה ששילבה לימוד תאורטי, תצפיות ותרגולים בנתה תשתית נפלאה להמשך הלמידה. מרגישה שזו הייתה מתנה נפלאה בשבילי ובשביל המשפחות והמטפלים שאני מלווה.

WhatsApp Image 2022-06-21 at 6.33.13 PM.jpeg

עמית צור

פסיכותרפיסט , מטפל מוסמך במבוגרים ונוער

בעיני, כוחות הריפוי של נגה משלבים כלים וידע גם מהעולם הזה, המערבי, המדעי, המתקדם, וגם מהעולם העתיק, השמאני, החכם, המגוון ומלא הקסם. 

ארגז הכלים שלה גדול ורחב מימדים. 

במילים עדינות וטובות היא מוצאת את דרכה לתוך הנשמה שלך, היא מלטפת ברוך את הפצעים, ומבצעת בהם ריפוי עמוק עמוק. 

עצם הנוכחות האמהית שלה במחיצתך גורמת לך להרגיש שעכשיו הכל טוב, שיש אדמה יציבה וביטחון, שאפשר לנוח, שאפשר לחזור לקשר עם הלב, לחזור לקשר עם הנשמה שלך ועם מה שהיא מבקשת. כי שם טמון הריפוי. 

אני כל כך מעריך ואוהב את נגה ❤️

bottom of page