top of page

Acerca de

WhatsApp Image 2021-04-07 at 23.24.08.jpeg

אודותי

נגה מיבר .M.A

הסיפור האישי שלי...

כשסיימתי תואר שני התקבלתי למשרה ניהולית בהייטק כיועצת ארגונית.
הייתי צעירה. רכב החברה וביטוח המנהלים ליטפו לי את האגו כל אחד מצד אחר. כביכול השגתי את החלום. אבל תוך כמה זמן משהו התחיל לזוז בתוכי. זה התחיל בתנועה קטנה של ספק שעשתה גלים, שאלה שאלות ואתגרה אותי. לא יכולתי להרשות לה להרוס את כל מה שכל כך התאמצתי להשיג, ובאופן פרדוקסלי ככל שניסיתי להשקיט אותה היה נראה שהיא רק מתעצמת. שנתיים אחר כך משבר פיזי יצר בתוכי רעידת אדמה. הצונאמי לא איחר להגיע..

 

הגוף בלם אותי. הייתי חייבת להקשיב לו, אבל זה רק העצים את הקונפליקט, כי כל מה שהגוף ביקש היה הפוך ממה שאני ידעתי שאני רוצה!

התחלתי ללמוד התמקדות (Focusing) כדי להקשיב פנימה לעומק ולהביא בחשבון גם את מה שמרגיש לי ולא רק את מה שנראה הגיוני, כדי למצוא את מה שאני באמת רוצה לעשות, מבלי לבטל אף מקום בתוכי. גיליתי בתוכי קול שמבקש שינוי אמיתי, פנימי וחיצוני, שיודע מה נכון לי עוד לפני שאני עצמי מבינה למה.

בשנת 2002 הוסמכתי כמטפלת ומורה להתמקדות על ידי המרכז הבינלאומי להתמקדות בניו יורק, עזבתי את ההייטק, את הרכב השכור וביטוח המנהלים, התחלתי לטפל וללמד קבוצות. פתחתי את "התמקדות פנימה" - פיתחתי תוכנית לימודים ייחודית ששמה דגש רב על התנסות וחוויה. 

מאוחר יותר פגשתי את הקונסטלציה and the rest was history… :)

 

הדרך שלי היא דרך של ריפוי. תמיד עסקתי בו. בתוכי ועם אחרים. 

אני מאמינה שכדי להתפתח עלינו לחפש את החלקים הנסתרים בתוכנו, אלה שנמצאים בצללים ולא מקבלים רשות וביטוי. כשמקומות שניתקנו מעצמנו מקבלים הכרה וחוזרים להשתייך אלינו אנחנו גדלים, זאת תנועה פיזיקלית פשוטה. 

 

נבראנו באופן מושלם כשאין חלק מיותר בגופנו ובתודעתנו. 

כדי לחיות חיים מלאים מלווים בתחושת עוצמה, שמחה ויצירתיות, אנחנו צריכים להסכים להשתמש במלוא הפוטנציאל שלנו, בכל מרכזי הכוח הנפלאים שלנו. 

דרך המסע האישי שלי למדתי שאחד המרכזים החשובים והמשמעותיים שלנו הוא המיניות.

שם נמצאת הרבה מאנרגיית החיים הכלואה שלנו, התשוקה, התעוזה, המשחקיות, היצריות והיצירתיות. זהו מרכז כוח חשוב ומשמעותי (שאחראי על בריאת חיים ומציאות) ולכן לאורך ההיסטוריה התרבותית הוא עורר פחדים רבים, ונוצרו סביבו מנגנונים רבים והתניות חברתיות שנועדו לשלוט בו, להדחיק ולצמצם אותו.

בני אדם למדו לפחד מהמיניות שלהם ושל אחרים. האנושות קידשה ופיתחה מרכזי כוח אחרים, אבל מרכז הכוח המיני נשאר בחושך. היום אנחנו נמצאים במצב שהידע והמיומנות לשימוש בשאר מרכזי הכוח שלנו הוא זמין ונגיש. מרכז הכוח המיני עדיין נתפס כמסוכן, מעורר פחד ואפל, לכן חבויים בו הרבה צללים וקולות שלא מקבלים לגיטימציה ובאופן פרדוקסלי ככל שאין לנו חופש לפגוש את מה שזקוק לריפוי באזור הזה, מתחבאים בו יותר צללים. המצב הזה מייצר פער התפתחותי שכולנו חווים אותו, תרבותית ואישית. 

 

הזמנים הבשילו להבין שאם לא נתחיל לחשוף את הידע של כוחות הריפוי והשינוי שאצורים בנו לא נוכל להמשיך להתקדם ולהתפתח. כל עוד לא נרפא את המאבק המתמשך בין המינים בתוכנו, ומחוץ לנו ההרמוניה בעולם תישאר מוגבלת. כדי שיתקיים ריפוי אנחנו חייבים לצאת מהתבניות המוכרות של ההרגלים שלנו, לצאת ולהרחיב את נקודת המבט שלנו. 

כולנו נושאים בתוכנו זיכרונות טראומטיים אישיים וקולקטיביים שקשורים ליחסים בין המינים.

אנחנו ממחזרים את הזיכרונות האלו כדי לנסות לפתור ולרפא אותם ואנשים שאנחנו פוגשים מייצגים לנו את הקושי והכאב. אנחנו מגיבים אליהם מתוך זה. התוצאה היא כאב ודפוסים לא מוצלחים שחוזרים על עצמם במיניות וביחסים.

כל אינטראקציה שלנו עם העולם היא אקט של הפריה, בין אם זה הילד שלי, הים שאני יושבת מולו, הטקסט שאני כותבת, או מעשה אהבה פיזי. אנחנו מפרים ומופרים כל הזמן, אבל רובינו לא מממשים עדיין את מלוא הפוטנציאל שלנו בכל מגע ומגע שלנו עם העולם. האפשרות לחיות במלואנו במציאות בריאה ובטוחה עוברת דרך ריפוי כל המקומות שעוד לא היה לנו אומץ להאיר.

אני מאמינה שריפוי אמיתי חייב לעבור דרך חוויה. כשהגוף סופג אותה אנחנו יכולים לנוע לשינוי שקורה כמעט מעצמו ללא מאמץ. אני מלמדת הקשבה עמוקה לעצמינו מתוך תפיסה שאנו אחראים באופן מלא לבריאת המציאות שלנו ולמימוש מלא של מי שאנחנו יכולים להיות.

 

והנה החלק הפורמלי אודותיי:

 

 • מטפלת סומטית עם ניסיון קליני של מעל 20 שנה עם יחידים וזוגות.

 • מתמחה בנושאים של יחסים, מיניות ואינטימיות.

 • מחלוצות שיטת ההתמקדות בישראל, מטפלת מוסמכת ומורה בכירה להתמקדות (Focusing Coordinator) מוסמכת להסמיך מטפלים ומורים להתמקדות (ההסמכה הבכירה בעולם), מטעם ארגון ההתמקדות העולמי בניו יורק. מקימת קהילת "התמקדות ישראל" בפייסבוק.

 • מטפלת ומורה לקונסטלציה משפחתית עם ניסיון של 10 שנים. חלק מהצוות המייסד וחברת מועצת ביה"ס ב"דרך הקונסטלציה" - ביה"ס הישראלי לקונסטלציה מערכתית שייסד ישי גסטר.

 • חברה ב- ISCA, האיגוד הבינלאומי לקונסטלציה מערכתית.

 • מנחה בינלאומית לסדנאות, קורסים וטקסים לאינטימיות מודעת.

 • אחת מ-1000 המנחים הבולטים בתחומם ע"פ הכנס הבינלאומי הגדול ביותר בעולם The Embodiment Conference, שבו השתתפו מעל חצי מיליון איש.

 • מייסדת "התמקדות פנימה" - מראשוני בתי-הספר ללימוד התמקדות בישראל.

 • מחברת שתי חוברות ללימוד התמקדות.  

 • מייסדת "אישתר" - בית לריפוי יחסים ואינטימיות ומייסדת התוכנית למיניות בגישה סומטית.

 • M.A. תואר שני בסוציולוגיה ארגונית מאוניברסיטת תל אביב.

 • B.A. תואר ראשון בסוציולוגיה וחינוך מאוניברסיטת תל אביב.

 • הנחיית קבוצות רב-תחומיות במכון גישות בשילוב אוניברסיטת בר-אילן.

 • מנחה ומרצה.

 • יועצת ארגונית.

bottom of page